Sportovní Club Jedličkova ústavu Praha, z.s.

V Pevnosti 13/4, 128 41 Praha 2 č.ú.: 2109512498/2700 IČO: 62933744 tel.: 241083104 registrace u Městského soudu v Praze, spis.zn.: L 6105

Světový pohár v Dubaji a Otevřený mezinárodní mítink v Sharjahu 2018

10th Fazza International IPC Athletics Grand Prix Dubaj, UAE 10. – 16. března
atleti: František Serbus, Rozálie Mošovská
trenéři a asistenti: Pavel Martínek, Klára Jelínková

Již po třetí se atletická reprezentace ČR zúčastnila prvních letošních závodů v Dubaji. Jednalo se o již 10.ročník světového poháru v atletice vozíčkářů a dalších tělesných postižení. Mezi reprezentanty byla dvojice atletů, členů SC JÚ Praha, F.Serbus a R.Mošovská.
V letošní skupině chyběly další 3 další atletky našeho klubu, které v tomto roce maturují, a proto se musely z těchto závodů omluvit.
Nicméně nováček našeho týmů Rozálie Mošovská se na svých prvních světových závodech v ženské kategorii rozhodně neztratila: v disku, výkonem 10,68m obsadila skvělé 6.místo, v oštěpu, kde zlepšila svůj osobní rekord o 1,5m a hodila 10,47m získala stříbrnou medaili a ve vrhu koulí obsadila opět 6.místo !!!
František Serbus v kategorii F32 v hodu kuželkou výkonem 26,39m obsadil 4.místo. Další závodní den měl Fanda Serbus svoji oblíbenou disciplínu – disk a opět nezklamal. Hodem dlouhým 15,42 přehodil všechny soupeře a získal zlatou medaili!!!!
dubaj-18-2
8th International Open Athletics Meeting 2018 Sharjah , 18. -21. 3. 2018.
Jen jeden den závodního volna musel atletům stačit na odpočinek a v Sharjahu, městu hned vedle Dubaje, začaly další významné závody, na kterých startovala valná většina atletů, kteří závodili i na GP v Dubaji.
První medaili získal Fanda Serbus, opět zlatou, ale tentokrát v hodu kuželkou!! Během závodu foukal silný protivítr, který si s lehkou kuželkou pohrával, proto výkony byly nižší a 23,77 stačilo na zlato.
Hned další den Fanda startoval v disku, kde ve sloučené skupině kategorií F32 + 33, doplatil na přepočty a skončil 4.
Rozárka v Sharjahu startovala první den v kouli, a opět si vylepšila svoje maximum na 4,28m, což stačilo na bramborovou medaili, ale další den svůj oštěp poslala na značku 10,44m a tím si vybojovala další stříbrnou medaili.
V posledním závodním dnu startovala v disku, který poprvé v životě poslala za 11m a výkonem 11,11m stanula opět na stupních vítězů a další bronzovou medailí uzavřela svoji velmi úspěšnou misi na svých prvních velkých závodech.
sharjah-18-1
Hodnocení: Z pozice trenéra hodnotím výkony atletů velmi kladně, resp. na výbornou.
Určitě jsem nečekal tak výborné výkony od Rozárky Mošovské, pro kterou to byly první světové závody v ženské kategorii!!!! Fanda Serbus předvedl svoje výkony na hranici osobního maxima.
Zisk celkem 5 medailí je určitě nad očekávání výborný a děkuji všem, kteří se na úspěchu našich atletů podíleli.

Pavel Martínek, předseda SC JÚ Praha

Updated: 22.3.2018 — 22:49

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sportovní Club Jedličkova ústavu Praha, z.s. © 2016 Staré webové stránky